Margareta Skerska-Roman

Partia/bezpartyjny/wiek: bezpartyjna, 43 lata, pracownik administracyjny, mężatka, 1 dziecko

Uważa, że to mieszkańcy Torunia, najlepiej wiedzą czego im trzeba. Ponadto potrzeba nam osób, które są niezależne, niezwiązane z żadną opcją partyjną.
Najważniejsza rzecz, którą chce zrobić będąc radną/radnym to zrobić wszystko, aby wszystkim żyło się w Toruniu lepiej, łatwiej i spokojniej.

Paweł Gulewski

Członek PO / 37 lat, politolog/żonaty

Kandyduje, bo zawsze w swojej działalności widzi konieczność pomagania innym. Chce zmieniać osiedla, by były bardziej przyjazne dla swoich mieszkańców. Przez dwie kadencje pracy w Radzie Miasta Torunia walczył o lepsze drogi, ścieżki rowerowe, czystsze powietrze, bezpieczne okolice i zielone tereny rekreacyjne. W dalszym ciągu będzie zabiegał o rozwój Bydgoskiego Przedmieścia, Bielan, Działek Św. Józefa. Te obszary mają olbrzymi potencjał by stać się perłami Torunia. Więcej bezpiecznych miejsc do wypoczynku, więcej parkingów, lepsze ulice i ścieżki rowerowe, lepsza edukacja i opieka dla najmłodszych – to jego cele na najbliższe 5 lat.

Paweł Popielarz

 • lat 50, jestem bezpartyjny
 • wykształcenie wyższe – inżynier, specjalność inżynieria zarządzania ochroną środowiska
 • zajmuję się koordynowaniem projektów na zlecenie samorządów oraz ochroną środowiska w firmach
 • społecznie pracuję jako Prezes Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Flisak” w Toruniu mieszczącego się na Bydgoskim Przedmieściu
 • prowadzę zielone lekcje dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej
 • za pracę społeczną otrzymałem tytuł Najlepszego Prezesa roku 2018 w Okręgu Toruńsko- Włocławskim
 • moją pasją są żeglarstwo oraz zabytkowa motoryzacja

 

Bydgoskie Przedmieście stało się moim nowym domem ponad 20 lat temu. Przez ten czas poznawałem jego potrzeby i problemy. I wiem czego oczekujemy.

Jestem przekonany, że poprzez wspólne działania mieszkańców, organizacji samorządowych i stowarzyszeń  jesteśmy w stanie skutecznie wprowadzić zmiany dobre dla nas, naszych rodzin i dzielnic.

Moje cele to:

 • zachowanie zabytkowego charakteru naszej dzielnicy oraz przywracanie jej dawnej świetności, by stała się atrakcją turystyczną
 • rewitalizacja Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w oparciu o potrzeby mieszkańców
 • tworzenie nowych miejsc rodzinnego wypoczynku
 • uporządkowanie placów zabaw i terenów zielonych oraz wprowadzenie stałego nadzoru służb odpowiedzialnych za ich utrzymanie
 • aktywne włączenie mieszkańców w proces planowania zmian na osiedlach
 • ograniczenie hałasu emitowanego przez samoloty i samochody
 • ochrona powietrza przed zanieczyszczeniami
 • monitorowanie i optymalizowanie ruchu ulicznego, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników, zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych

 

Barbara Lipińska

(ur. 15.05.1977) zarządca nieruchomościami, opiekun medyczny, pracownik administracyjno-biurowy,/mężatka, jedno dziecko.

Jest absolwentką Zespołu Szkół Ekonomicznych w Toruniu. W swoim życiu zawodowym zajmowała się zarządzeniem nieruchomościami komercyjnymi, opieką nad osobami starszymi, pracą administracyjną. Obecnie pracuje w oświacie. Chce mieć wpływ na zmiany w jej otoczeniu. Jako radna chciałaby ułatwić dostęp do profesjonalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla toruńskiej młodzieży i dzieci, seniorów oraz ich rodzin.

Anna Wołek

Urodzona w Toruniu, w swoim doświadczeniu zawodowym ma m.in. stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Toruniu. Pracowała też w tygodniku „The Economist” w Londynie i Wiedniu. Po 1989 r korespondentka zagraniczna gazet i radia w Polsce. Od ponad 20 lat zajmuje się promocją teatralną w Polsce i za granicą.

Mając różnorodne doświadczenie zawodowe w kraju i za granicą wie, co to znaczy poszukiwanie pracy, co znaczy dostęp do kultury, jak otwiera horyzonty, jak ważna jest edukacja. Chce przekonać ile od nas samych zależy, abyśmy mogli z tego korzystać, żeby żyć lepiej i pełniej. Chce też powrócić na mapę atrakcji turystycznych Bydgoskie Przedmieście.

Anna Krężelewska

lat 40, urodzona w Grudziądzu. mieszka w Toruniu od 1997 r., a na Bydgoskim Przedmieściu od 2010 r., absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, mężatka, syn Szymon (7 lat), bezpartyjna

Chciałaby aby Bydgoskie Przedmieście wpisane jako dzielnica do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków było godne tego miana, przede wszystkim czyste i przyjazne dla jego mieszkańców, aby właściciele budynków, których nie stać na ich remont i renowację uzyskali pomoc ze strony Gminy w przywróceniu ich do dawnej świetności.

Michał Wojtczak

Platforma Obywatelska RP, Przewodniczący Koła Miejskiego PO w Toruniu, 64 lata, żonaty, jedna córka, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, nauczyciel akademicki
• Przewodniczący „Solidarności” w regionie Toruńskim
• Poseł na Sejm
• Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Jerzego Buzka
• Senator trzech kadencji

Całe życie mieszka w Toruniu, od ponad 50 lat na Bydgoskim Przedmieściu, skąd kandyduje do Rady Miasta Torunia. Sądzi, że jego doświadczenie warto wykorzystać dla miasta i osiedla.

Dzięki głosowaniu na Koalicje Obywatelską. Zyskasz pewność, że Torun będzie miał godnego prezydenta.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam venenatis magna erat. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Praesent in leo mollis tellus lacinia interdum quis at odio. Quisque a sodales felis. Duis faucibus sapien et consectetur pulvinar. Maecenas pellentesque gravida lacus, in feugiat eros condimentum a.

 

Tak głosuje na was!