Bartosz Szymanski

41 letni rodowity torunianin, programista, absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczęśliwy mąż i tata dwójki małych dzieci. Koordynator struktur Nowoczesnej w Toruniu, inicjator działań na rzecz uruchomienia programu finansowania in vitro z budżetu miasta w Toruniu.

Zamierza zajmować się zwiększaniem partycypacji mieszkańców w decydowaniu o sprawach miasta, m.in. doprowadzić do reformy Rad Okręgów, doprowadzić do powstania nowoczesnej Aplikacji Miejskiej służącej mieszkańcom oraz uruchomienia Karty Miejskiej.

Michał Rzymyszkiewicz

Platforma Obywatelska RP, lat 31. 8 lat doświadczenia w Radzie Miasta. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK, na SGH w Warszawie skończył studia z Zarządzania Miastem i Polityki Miejskiej. Ma żonę i dwoje dzieci.

W Radzie Miasta chce kontynuować swoje zaangażowanie w rozwój infrastruktury tramwajowej, która znacząco poprawi sytuację komunikacyjną, chce uruchomić System Roweru Miejskiego na najwyższym poziomie i dobudować brakujące odcinki dróg rowerowych tak, żeby tworzyły one spójną całość, nadal będzie działał na rzecz poprawiania komfortu i bezpieczeństwa pieszych, ale przypilnuje też Programu Budowy Dróg Lokalnych. W sprawy Mieszkańców będzie dalej zaangażowany na 100%.

Piotr Wizernowicz

Nowoczesna , 47 lat, grafik-plastyk / żona, dwoje dzieci

Najważniejsza rzecz, którą chce zrobić będąc radnym, to zadbać o estetykę miasta – koniec z reklamową samowolką. Ważny jest reklamowy kodeks i skuteczna ochrona miejskiego krajobrazu.
Jako aktywny rowerzysta zadba również o praktyczną, przyjazną i przede wszystkim, bezpieczną komunikację rowerową w mieście. A rower miejski to oczywistość nie iluzja. Również zieleń miejska to istotny i ważny temat – zatroszczy się o zwiększenie liczby drzew w mieście i ochronę “starego” drzewostanu. Chce promować „zielone ściany” i „zielone fasady” na budynkach użyteczności publicznej.

Michał Piotrowski

Bezpartyjny, 36 lat, ojciec dwojga dzieci (2 i 1 rok), mieszka i pracuje w Toruniu, z wykształcenia politolog.

Wierzy, że dzięki swojemu doświadczeniu może wnieść szerokie spojrzenie na zagadnienia lokalne i w zrównoważony sposób dokonać zmian na korzyść mieszkańców, ich rozwoju i miasta. Jako radny chce się skupić na wspieraniu lokalnych inicjatyw samoorganizacji, doświetlanie obiektów sportowych, otwarcie toruńskiej ligi wieloboju sportowego osiedli, rozwój sieci dróg rowerowych.

Małgorzata Jabłońska

Platforma Obywatelska, 59 lat, mężatka, ma dorosłą córkę, ma wnuczkę, rodowita torunianka, magister pedagogiki specjalnej, Prezes Towarzystwa Autyzmu w Toruniu.

Od ponad 30 lat pracuje z osobami z niepełnosprawnościami. Pragnie wdrożyć programy, które dotyczą wykorzystania potencjału osób z niepełnosprawnością typu zespół Aspergera. Planuje również skoncentrować się na młodzieży tak, aby razem mogli rozwijać demokratyczne państwo. Jako członek Amnesty International będzie propagować zagadnienia związane z prawami człowieka.

Magdalena Zimmerman

Platforma Obywatelska, 34 lata, żona i matka dwójki dzieci, zaangażowana społecznie, na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Iwona Lizoń-Szurmiej

Bezpartyjna, wiek 51 lat, z zawodu administratywista. absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu.

Dysponuje wieloletnim doświadczeniem i znajomością obszarów kompetencyjnych poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, które zamierza wykorzystać w pracy na rzecz Torunia.
Jako radna zamierza m.in. doprowadzić do pełnej integracji istniejących w rozproszeniu instrumentów wsparcia seniorów tworząc Toruński Pakiet Usług Senioralnych.

Klaudiusz Łenyk

Urodziłem się 45 lat temu w Gdańsku, a od ponad 20 mieszkam w Toruniu, w tym od 10 na toruńskich Wrzosach. Od wielu lat prowadzę małą firmę, a doświadczenia zdobyte w trakcie jej prowadzenia chciałbym spożytkować w pracy w Radzie Miasta
Torunia.
Skupić chciałbym się na:
– rozwoju aktywności mieszkańców (na przykład w Radach Osiedli),
– poprawieniu przepustowości i podniesieniu bezpieczeństwa głównych ulic naszego miasta (na przykład przez optymalizację ustawienia sygnalizacji świetlnej),
– podniesieniu aktywności sportowej młodzieży i dzieci (również już w przedszkolach),
– rozwoju sieci ścieżek rowerowych i ich rozsądniejszym planowaniu (również przez przebudowy już istniejących),
– poprawie jakości powietrza, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym (na przykład przez aktywne wspieranie działań Urzędu Miasta w akcji współfinansowania wymiany pieców.).

Dzięki głosowaniu na Koalicje Obywatelską. Zyskasz pewność, że Torun będzie miał godnego prezydenta.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam venenatis magna erat. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Praesent in leo mollis tellus lacinia interdum quis at odio. Quisque a sodales felis. Duis faucibus sapien et consectetur pulvinar. Maecenas pellentesque gravida lacus, in feugiat eros condimentum a.

 

Tak głosuje na was!