Tomasz Lenz

POSEŁ

 

Tomasz Lenz (1968) – toruński poseł, przedsiębiorca, społecznik. Po służbie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii (słynna toruńska OSA) ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

 

W trakcie studiów działał w samorządzie studenckim oraz w studenckim Radiu „Sfera”. Jako aktor amator grał w teatrze uczelnianym „Maja”, a później na deskach Baja Pomorskiego.

 

Od zawsze jego pasją jest sport. Uprawiał lekką atletykę, grał w koszykówkę w toruńskim klubie „Gryf”. Kibicuje i wspiera sport, często można go spotkać na toruńskich arenach, w szczególności na meczach Twardych Pierników oraz na Motoarenie.

 

Działalność społeczną rozpoczął w roku 1990, angażując się w kampanię prezydencką pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Tam pierwsze szlify zdobywał pod kierunkiem Janiny Ochojskiej, ówczesnej szefowej sztabu wyborczego w Toruniu. Jako asystent współpracował z Janem Wyrowińskim, legendą toruńskiej „Solidarności”. W tym samym czasie Tomasz Lenz włączył się w działalność amerykańskiej fundacji National Democratic Institute z Waszyngtonu. Zajmował się rozwojem demokracji w byłych republikach sowieckich.

 

Dzięki zaproszeniu Westminster Foundation odbył praktykę w biurze obecnej Premier Wielkiej Brytanii Theresy May oraz w Parlamencie Europejskim u europosła Nirja Devy.

 

W 1998 roku rozpoczął działalność gospodarczą w branży reklamowej i poligraficznej. Wraz ze wspólnikiem zbudował liczącą się na rynku regionalnym firmę. Był aktywnym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej.

 

Od 2005 roku nieprzerwanie pełni funkcję Posła na Sejm RP z Ziemi Toruńskiej. Jako Poseł skutecznie zabiegał o nasze interesy. Przyczynił się do powstania Mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej, Centrum Jordanki, Areny przy ul. Bema czy zbudowaniu dojazdu do autostrady w ciągu Szosy Lubickiej.

 

Tomasz Lenz jest ojcem czwórki dzieci. Jego żona Anna wykonuje zawód radcy prawnego. Już w październiku rodzina się powiększy. Razem z Anią oczekują kolejnego dziecka.

Dzięki głosowaniu na Koalicje Obywatelską. Zyskasz pewność, że Torun będzie miał godnego prezydenta.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam venenatis magna erat. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Praesent in leo mollis tellus lacinia interdum quis at odio. Quisque a sodales felis. Duis faucibus sapien et consectetur pulvinar. Maecenas pellentesque gravida lacus, in feugiat eros condimentum a.

 

Tak głosuje na was!